Daniel Borowski Rzym

Nazywam się Daniel Borowski i… trudno jednoznacznie wskazać moją profesję. Jeżeli już koniecznie musiałbym to określić to ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach i z wykształcenia jestem nauczycielem WF-u, a także instruktorem piłki nożnej oraz fitnessu ze specjalizacją sporty siłowe, ukończyłem także studia podyplomowe z żywienia i suplementacji w sporcie. Najdłużej w życiu zajmuję się natomiast grafiką komputerową. Tematyką zainteresowałem się w wieku 16 lat, początkowo jedynie hobbystycznie. Postanowiłem tworzyć typowe grafiki dla ludzi dzielących ze mną moje hobby.

Salon RED BOX Soccer w Katowicach

To właśnie poprzez zainteresowanie piłką nożną i szeroko pojętym sportem, los splótł moją drogę z marką sklepów sportowych RED BOX, gdzie tuż po maturze, w wieku 18 lat rozpocząłem pracę w roli grafika komputerowego. W owym czasie dział marketingu tej firmy rozwijał się prężnie, firma była sponsorem technicznym m.in. Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, GKS-u Katowice, Górnika Zabrze czy Cracovii, a także organizowała największe w Polsce rozgrywki Amatorskich Lig Piłkarskich. Był to punkt zwrotny w mojej karierze zawodowej. W krótkim czasie musiałem znacznie wzbogacić swoje umiejętności o obsługę takich programów jak Corel DRAW, Adobe inDesign czy Adobe Illustrator, przeszedłem także błyskawiczny kurs DTP, a więc szeroko rozumianego przygotowania projektów graficznych do wydruków.

Agencja Interkatywna Singular

Po dwóch latach zdobywania doświadczenia zawodowego w projektowaniu graficznym przy użyciu pakietów Adobe oraz Corel postanowiłem wraz ze znajomym rozpocząć nowy, autorski projekt. Wspólnie założyliśmy agencję interaktywną Singular, która zajmowała się projektowaniem, cięciem oraz kodowaniem stron internetowych, a oprócz tego odpowiadała za rozwój sprzedaży internetowej marki GENESY zajmującej się hurtową i detaliczną sprzedażą odzieży damskiej. W tym czasie szybko nauczyłem się podstaw fotografii studyjnej oraz profesjonalnego i szybkiego zarazem retuszu zdjęć. Ponieważ nasza agencja wciąż nie dysponowała dużym budżetem, samodzielnie postanowiłem rozpocząć zgłębianie wiedzy z zakresu marketingu internetowego, SEM, a także e-commerce. Dzięki między innymi mojej szerokiej, chociaż jeszcze wciąż powierzchownej wiedzy firma GENESY błyskawicznie wdrożyła i rozwinęła sprzedaż internetową odzieży przez Internet prowadząc ją z sukcesami do dzisiaj (obecnie już bez naszego udziału). Poza projektem GENESY, agencja Singular podpisała kontrakt na tworzenie wszelkich grafik reklamowych na potrzeby klubu piłkarskiego GKS Katowice. Przez ponad rok odpowiadałem za tworzenie wszystkich oficjalnych grafik klubowych od biletów na mecze, poprzez plakaty, bannery, krótkie spoty wyświetlane przed katowickim Spodkiem, na gadżetach dla kibiców kończąc. W maju 2012 roku pracy w agencji było tak wiele, że zmuszony byłem podziękować firmie RED BOX za ich zaufanie i szansę na rozwój.

Sklep jeździecki Equishop

W pierwszym kwartale 2013 roku ciąg pechowych wydarzeń doprowadził do tego, że nasze drogi w agencji Singular się rozeszły i poszukiwałem nowego wyzwania w życiu. Tym razem los sprawił, że pojawiłem się na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Equirria Sp. z o.o., która poszukiwała grafika komputerowego dla swojego sklepu jeździeckiego Equishop. Tematyka obsługi graficznej sklepu sportowego nie była mi obca, chociaż z jeździectwem nie miałem nic wspólnego. Okazało się, że moja ogólna wiedza z zakresu marketingu internetowego i e-commerce będzie przydatna i zatrudniony zostałem w dość ogólnym charakterze specjalisty ds. e-commerce. W ciągu trzech lat z mojej inicjatywy w sklepie wdrożono pełną synchronizację ze stanami magazynowymi, zrealizowałem plan link buildingu i zaplecza SEO dla strony www.equishop.com, wprowadziliśmy tłumaczenie całego sklepu na język angielski i rozszerzyliśmy sprzedaż na całą Unię Europejską, zmieniliśmy platformę z zamkniętego, autorskiego CMS na otwartą platformę, która pozwoliła na optymalizację kosztów prac programistycznych, ponadto ujednoliciliśmy identyfikację wizualną firmy i jako jedni z pierwszych sklepów jeździeckich w Polsce uruchomiliśmy w pełni responsywny sklep internetowy. Zrealizowanie tego planu zaowocowało zwiększeniem obrotów sklepu internetowego o ponad 200% w stosunku do stanu sprzed mojego zatrudnienia. W maju 2016 roku zostałem członkiem zarządu firmy Equirria Sp. z o.o. i do dzisiaj dbam o rozwój sklepu internetowego www.equishop.com, który na chwilę obecną jest już dostępny także w języku niemieckim, a wysyłka towarów realizowana jest na cały świat.

Różne projekty

Poza pracą w firmie Equirria Sp. z o.o. cały czas realizuję zlecenia dotyczące grafiki reklamowej i SEO, a także poszerzam swoją wiedzę o języki PHP oraz JavaScript. Do najciekawszych projektów należą:
• Współpraca z premiummed.pl – platformą do obsługi placówek medycznych. W jej ramach zaprojektowałem i zakodowałem szablony stron internetowych dla części placówek, klientów premiummed.pl oraz zaprojektowałem szablon strony premiummed.pl.
• Dalsza współpraca z marką RED BOX – nowy projekt stron głównych redboxsport.pl oraz redboxsoccer.com, projekty graficzne materiałów reklamowych oraz logotypów dla poszczególnych projektów firmy. Przeniesienie sklepu redboxsport.pl na platformę PrestaShop oraz modyfikacje wdrożonego szablonu strony.
• Odświeżenie identyfikacji wizualnej firmy HERBUD Sp. z o.o. – projekt nowego logotypu, wizytówek, teczek, papieru firmowego oraz plandek samochodowych